Podsumowanie targów Automaticon 2016

Dziś minął ostatni dzień Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON.

Targi AUTOMATICON® to największe wydarzenie w Polsce, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Są one doskonałą możliwością do zaprezentowania swoich osiągnięć dla wystawców w dziedzinach takich jak: automatyka, robotyka oraz pomiary przemysłowe.

W tym roku KNAP ponownie odwiedził hale wystawowe, aby z bliska przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technicznym nie tylko z zakresu automatyki przemysłowej, ale także wielu inspirującym projektom dziedziny robotyki i automatyzacji. Konfrontacja prac prowadzonych w Kole Naukowym z rzeczywistymi obiektami powstałymi w bogato wyposażanych pracowniach projektowych na terenie najlepszych zakładów zajmujących się automatyką przyniosła dużo motywacji do działania i ulepszania projektów KNAP. Dzięki wydarzeniom takim jak AUTOMATICON członkowie Koła mogą być stale na bieżąco z najnowszymi technologiami automatyki i czerpać z nich wiedzę konieczną do usprawniania swoich rozwiązań, przez co stają się one bardziej nowoczesne, poprawia się ich niezawodność i dokładność działania.

Najważniejszym jednak jest fakt, iż Targi Automaticon z roku na rok coraz skuteczniej motywują do rozwijania własnych pomysłów związanych z automatyką wśród uczestników wydarzenia, przez co są ogromną inspiracją i motywacją do podejmowania nawet najtrudniejszych wyzwań przez członków KNAP.

Bardzo się cieszymy, że co rok mamy możliwość uczestnictwa w tak dobrze zorganizowanym i profesjonalnym wydarzeniu i liczymy na to, że za rok zaskoczy nas ono równie pozytywnie, a my sami kiedyś będziemy mieli okazję stanąć po drugiej stronie  – tym razem przedstawiając nasze projekty i  zaszczepiając pasję tworzenia w kolejnej generacji młodych automatyków.