KNAP na IV Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”

W ubiegły weekend w Gmachu Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbywał się cykl warsztatów i wykładów naukowych „Skołowany Weekend”, mający na celu rozwijanie wiedzy z różnych dziedzin wśród młodych ludzi. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego województwa mazowieckiego przyjechali, aby dowiedzieć wielu fascynujących rzeczy dotyczących tematów takich jak ochrona środowiska, zarządzanie, psychologia, ale także wziąć udział w warsztatach poruszających mało oczywiste tematy, jak chociażby sokolnictwo, czy zastosowanie materiałów wybuchowych w inżynierii materiałowej.

Na tak obszernym i różnorodnym pod względem tematyki wydarzeniu nie mogło także zabraknąć warsztatu z zyskującego na popularności tematu robotyki mobilnej. KNAP przeprowadził warsztat dotyczący tego zagadnienia podpierając teorię prezentacją robota autonomicznego MATKA, należącego do Koła.  Oprócz prezentacji uczniowie dostali jedno z dwóch przygotowanych zadań do opracowania w grupach, które polegało na zaprogramowaniu prostego elementu oraz podłączenie gotowego układu bazując na środowisku Arduino.

Pełne przygotowanie merytoryczne członków Koła, którzy koordynowali cały projekt i ściśle określony plan zarządzania czasem warsztatu oraz jego poszczególnymi elementami sprawiły, że uczniowie nie odczuwali znużenia ani przez chwilę, a także wynieśli z warsztatu podstawową wiedzę dotyczącą sterowania poprzez mikrokontrolery i robotyki mobilnej ogólnie. Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymali również dyplomy wykonania zadania, które mają za zadanie przypominać im o pierwszej pozytywnej konfrontacji ze sterowaniem i być motywacją do dalszych działań w tym kierunku.

Pragniemy też dodać, że działania KNAP na polu edukacyjnym podczas IV Festiwalu Nauki zostały dostrzeżone przez media – koordynatorzy projektu mieli przyjemność udzielić mini-wywiadu dla Polskiego Radia, który dostępny jest  linku zamieszczonym pod artykułem.

Cieszymy się, że wciąż wzrasta liczba inicjatyw takich jak „Skołowany Weekend” i mamy nadzieję uczestniczyć w nich odkrywając jednocześnie wszystkie najlepsze aspekty automatyki przemysłowej przed jak najszerszym gronem jak najczęściej.

http://www.polskieradio.pl/10/3951/Artykul/1612015/ [od 7:44]