20. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

7. maja na Stadionie Narodowym w Warszawie miało miejsce wydarzenie, na które od miesięcy czekało wiele osób i w którym KNAP  miał przyjemność uczestniczyć. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, bo o nim mowa już po raz dwudziesty edukuje warszawiaków, a w tej edycji wyjątkowo szczególnie – hasłem wydarzenia było bowiem „Zdrowie”.

Na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebook jest można przeczytać:” Piknik Naukowy to największa plenerowa impreza w Europie, która udowadnia, że nauka może być naprawdę pasjonująca. Co roku w Pikniku Naukowym uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy codziennej pracy.”

KNAP od dwóch lat czynnie bierze udział w Pikniku Naukowym CNK, prezentując swoje najlepsze urządzenia automatyki przemysłowej, przy czym jubileuszowa edycja spotkania zbiegła się wyjątkowo fortunnie z pierwszym publicznym pokazem zmodernizowanego robota typu Delta w całości zaprojektowanego i skonstruowanego przez KNAP.

Członkowie Koła przez cały dzień trwania Pikniku przedstawiali teorię, prezentowali działanie praktyczne oraz chętnie odpowiadali na pytania uczestników przy każdym stanowisku – w tym roku były to labirynt pneumatyczny, stanowisko do badania drona oraz oczywiście nowa Delta.

Wyjątkowo interaktywne urządzenia przyciągały dużą uwagę odbiorców, którzy z zainteresowaniem słuchali o zasadzie działania oraz wykorzystaniu w praktyce niesamowicie skomplikowanych maszyn. Od kilku lat obserwujemy bowiem tendencję wzrostową zaciekawienia aspektami automatyki przemysłowej – biorąc udział w wielu wydarzeniach naukowych  KNAP coraz częściej ma przyjemność wdawać się w  merytoryczne, interesujące dyskusje z osobami, które przyszły „tylko pooglądać”.

I choć cały dzień nieustannej pracy oraz prezentacji projektów na stoisku, przez które w ciągu dziewięciu godzin przewinęło się kilkaset osób był dla członków Koła wyczerpujący, wszyscy niezmiernie cieszyli się z powodzenia Pikniku i zainteresowania wśród ludzi KNAPem. Wierzymy, że uczestnicząc w tego typu wydarzeniach dokładamy swoją cegiełkę do edukacji technicznej warszawiaków, co jak wielokrotnie zaznaczano jest dla nas ogromnym motywatorem i impulsem do podejmowania nowych wyzwań.

Dziękujemy za tak pozytywne przyjęcie i liczymy, że w następnym roku zobaczymy się ponownie.

Jak co roku przypominamy także o zbliżającym się Pikniku Edukacyjnym Politechniki Warszawskiej – szczegółowe informacje będą dostępne na oficjalnym profilu KNAP na Facebook.

 

Serdecznie zapraszamy!