Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”

13. i 14. maja miał miejsce organizowany przez Politechnikę Warszawską Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”.  Pierwszego dnia w Gmachu Głównym zostały przeprowadzone wykłady podzielone na cztery bloki programowe – fizyka, chemia, matematyka oraz informatyka. Drugi dzień stanął natomiast pod znakiem Kół Naukowych PW - studenci mieli okazję zaprezentować swoje projekty a odwiedzający wziąć czynny udział w pokazach działania niektórych z nich.

KNAP już po raz kolejny wziął udział w wydarzeniu, wystawiając się z kilkoma ze swoich najlepszych projektów. Mimo, że pogoda w tym roku niestety średnio dopisała, zainteresowanie na szczęście nie spadło – deszcz i niska temperatura nie odstraszyły fanów automatyki przemysłowej, którzy chętnie odwiedzali stanowisko KNAPU ciekawi działania urządzeń.

Piknik Edukacyjny, podobnie jak Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK jest też świetną okazją, aby poprzez zabawę uczyć najmłodszych chęci do odkrywania nie tylko świata automatyki, ale też inżynierii przemysłowej i nowych technologii ogólnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pikniku oraz zachęcamy do odwiedzania naszych stanowisk na innych wydarzeniach naukowych.