Szkolenie Induprogress

19. maja dziesięcioro członków naszego koła miało przyjemność wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez firmę INDUPROGRESS dotyczącym PLC, przemienników częstotliwości oraz paneli operatorskich HMI. Jest to trzecia już grupa członków KNAP, która miała możliwość uczestnictwa w tym, koniecznym z punktu widzenia przyszłych automatyków, wydarzeniu.

Na wstępie należy zaznaczyć, że firma INDUPROGRESS to oficjalny polski dystrybutor produktów przemysłowej automatyki DeltaElectronics i właśnie z tymi produktami uczestnicy majowego szkolenia mogli się bliżej zaznajomić.

Szkolenie objęło nie tylko podstawy programowania PLC - proste aplikacje oparte o język drabinkowy sterujące załączaniem kilku diod szybko zamieniły się w bardziej skomplikowane programy, dzięki czemu uczestnicy szkolenia mogli stale rozszerzać swoją wiedzę na temat programowania PLC delta nie tylko w zakresie optymalnych rozwiązań programowych. Członkowie KNAP gruntownie zapoznali się także z funkcjonalnościami samego oprogramowania  ISP Soft 2.05.

W trakcie szkolenia uczestnicy  mieli okazję przetestować wyświetlacze HMI komunikujące się z operatorem przy pomocy przycisków funkcyjnych oraz danych uzyskiwanych z samego panelu takich jak wykresy słupkowe czy dynamiczne wyświetlanie zmiennych. Warto wspomnieć także o możliwości tworzenia powiadomień alarmowych o bieżących błędach i niezgodnościach, co znacząco ułatwia nadzór i kontrolę różnorakich procesów produkcyjnych w rzeczywistych układach.

Zakończeniem szkolenia był temat komunikacji i współpracy PLC – przemiennik częstotliwości, dzięki któremu uczestnicy mogli nie tylko połączyć się z manipulującym częstotliwością falownikiem, ale też zmieniać prędkość oraz moment urządzenia.

Dokładnie tak jak rok temu Koło Naukowe Automatyki Przemysłowej pozostaje pod ogromnym wrażeniem wielozadaniowości produktów automatyki przemysłowej, które oferuje firma InduProgress.

Jesteśmy zaskoczeni tak pozytywną a przy tym profesjonalną atmosferą oraz rzeczowością szkolenia, tak więc śmiało możemy powielić ubiegłoroczne zdanie, iż jest to jedno z najbardziej twórczych i ambitnych szkoleń, w jakich KNAP miało przyjemność uczestniczyć.