Piknik Rodzinny Grupy Topex

W sobotę 11 czerwca odbyło się ważne doroczne wydarzenie- Piknik rodzinny organizowany pracowników firmy „Grupa Topex”, jednego z naszych nieocenionych partnerów. Również my mieliśmy okazję wziąć w nim udział na specjalne zaproszenie dyrekcji zarządu spółki, prezentując nasze najnowsze oraz najważniejsze projekty naukowe.

Stanowisko KNAP cieszyło się niemałym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców. Była to świetna okazja, aby poprzez zabawę uchylić rąbka tajemnicy ze świata automatyki, inżynierii przemysłowej i nowych technologii robotyki. Nasi goście mieli okazję sprawdzić swoich sił w labiryncie sterowanym pneumatycznie, zmierzyć się z zadaniem przestawiania klocków za pomocą manipulatora trójosiowego, zapoznać się z budową automatycznego sortownika taśmowego, przetestować algorytm unikania przeszkód terenowych robota mobilnego oraz podejrzeć przemysłowego robota równoległego typu DELTA podczas pracy autonomicznej, niezależnej od poleceń człowieka. Nasi członkowie z przyjemnością objaśnili gościom zasady działania naszych konstrukcji oraz przybliżyli kulisy pracy w branży automatyków i robotyków przemysłu produkcyjnego.

Zorganizowanie „sektora nauki” w ramach dorocznego festynu znajdujemy jako świetne połączenie zabawy z możliwością poszerzania wiedzy o otaczającym nas świecie. Mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę z firmą „Grupa Topex”!